wchoice - kobiecy wybór

Jaki kolor włosów jest dla Ciebie najlepszy?

Jaki kolor włosów jest dla Ciebie najlepszy?

Kobieta zmienną jest, wie to doskonale każda z nas, a najlepszym potwierdzeniem tego starego porzekadła jest stała chęć zmiany naszego wizerunku. Gdzie indziej niż na włosach widać ją najbardziej? Dlatego, gdy tylko przychodzi nam na myśl chęć odświeżenia naszego wizerunku, a co za tym idzie zmiany koloru włosów, należy słuchać się nie tylko swojego serca, ale także wziąć pod uwagę kilka ważnych wskazówek, by dokonać właściwego wyboru.

Kolor włosów, jak mało który aspekt naszego wyglądu, mocno podkreśla naszą osobowość i styl. Zastanawiałyście się kiedyś dlaczego blondynki są powszechnie uważane za delikatniejsze i subtelniejsze, brunetki za bardziej zdecydowane, a z kolei rudowłose za zmysłowe i tajemnicze? No właśnie, każda kobieta o określonym kolorze włosów, gdzieś w umysłach ludzi będzie tak postrzegana, a to wszystko przez od dawna utarte stereotypy. Jeśli zatem zdecydujesz się na zmianę, nie dziw się, że reakcje otoczenia mogą być mocno zróżnicowane - od zachwytu partnera po kąśliwe uwagi koleżanek.

Jeśli jednak nasza metamorfoza ma nam poprawić samopoczucie i po prostu coś zmienić w naszym wyglądzie, warto zaryzykować, pamietając o kilku ważnych zasadach. Przestrzeganie ich, może mieć pozytywny wpływ na końcowy efekt naszej zmiany.

To czy dany kolor włosów będzie pasował do naszej urody, w dużej mierze zależy od rodzaju karnacji. W najlepszej sytuacji są posiadaczki jasnej skóry o ciepłym odcieniu - im pasuje większość barw, od złotego blondu, różnych odcieni miedzi, ciepłego mahoniu, połyskliwego jasnego kasztana, po głębokie brązy, np odcień mlecznej czekolady.

Naturalnie rumianej i zaróżowionej cerze do twarzy będzie w popielatym blondzie i delikatnych odcieniach rudości.

Posiadaczki bardzo jasnej karnacji wymagają oprawy w zimnej tonacji, dlatego najlepszym wyborem będą odcienie rudego i mahoniu, zgaszone, jasne i ciemne brązy oraz głęboka czerń.

Bardzo popularnym systemem doboru koloru włosów do karnacji jest systemem pór roku stosowany często przez fryzjerów, według którego typ letni i zimowy najlepiej prezentuje się w tonacjach popielatych lub srebrzystych, a wiosenny i jesienny - w złotych, czerwono-złotych i ognistorudych. Sprawdź którą porą roku jesteś Ty:

Wiosna: jasna brzoskwiniowa lub złota cera, oczy zielone lub niebieskie, naturalny kolor włosów: jasny, ciemny lub złoty blond.

Lato: bardzo jasna lub oliwkowa cera, szare lub szaro-niebieskie oczy, włosy blond lub lekko popielaty brąz.

Jesień: cera w kolorze złota lub kości słoniowej (często piegi), oczy zielone, piwne lub brązowe, włosy rude lub złote.

Zima: bardzo jasna, porcelanowa lub oliwkowa cera, o chłodnym niebieskim odcieniu, oczy o intensywnym kolorze, włosy od brązu po niebieskawą czerń.

Włosy pod kolor oczu...

Jeśli chcesz podkreślić swoje oczy, powinnaś koniecznie poznać tajniki łączenia kolorów. Zielone oczy podkreśli burgund, fioletowa czerń, czekoladowy brąz i rudy. Niebieskie oczy będą wyglądały pięknie na tle brązu i rudego. Brązowookie natomiast są stworzone do złocistych blondów, miedzi i mokki, a oczy szare idealnie zagrają z piaskowymi odcieniami. Pamiętaj jednak, że im jaśniejszy kolor oczu i ich oprawa, tym jaśniejsze powinny być włosy.

Wiesz już który kolor jest stworzony dla Ciebie?

Tagi: włosy uroda
Powiązane artykuły

MODA

URODA

POZOSTAŁE

REDAKCJA:

© 2013-2021 wchoice.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe