wchoice - kobiecy wybór

Jak zregenerować włosy po lecie?

Jak zregenerować włosy po lecie?

Po wakacjach pozostały wspomnienia. O słońcu, słonej wodzie i letnim wietrze pamiętają również nasze włosy. Są przesuszone, zmęczone i nadwyrężone, dlatego trzeba je zregenerować. Jak najlepiej zadbać o ich kondycję? Poznaj trzy zasady, które pozwolą włosom odżyć po lecie.

Po pierwsze – cięcie

Włosy wytrawione palącym słońcem i morską wodą tracą blask, stają się przesuszone i kruche. Najbardziej cierpią końcówki włosów, które są najdelikatniejszą ich częścią. Dlatego nie zapominajmy o regularnym ich podcinaniu. Delikatne podcięcie sprawi, że fryzura znów zaczynie dobrze się układać. Na jakiś czas odłóż też prostownicę, a suszarkę ustaw na chłodny strumień powietrza. To pozwoli odpocząć włosom po gorącym lecie.

Po drugie – nawilżenie

Wysuszonym włosom trzeba zapewnić odpowiednie nawilżenie – tylko w taki sposób można przywrócić im dobrą kondycję. Dobrze jest zrobić profesjonalną kurację nawilżającą w salonie fryzjerskim. Zabieg odbudowuje strukturę włosa oraz łuski keratynowe, które stanowią jego zewnętrzną warstwę ochronną. Działanie specjalnych preparatów odżywczych wzmacnia użycie sauny do włosów – pod wpływem temperatury działają bardziej intensywnie. Nawilżające maski i odżywki bez spłukiwania stosowane w domu pomogą podtrzymać efekt zabiegu.

Po trzecie – ostrożnie z farbowaniem

Zniszczone włosy zachowują się inaczej, niż zdrowe. Trudno przewidzieć jak zareagują na farbę czy rozjaśnianie. Dlatego po wakacjach najlepiej wstrzymać się z zabiegami koloryzującymi włosy lub ewentualnie udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie dostępne są bezpieczne kosmetyki do koloryzacji. Najlepsze to te oparte o naturalne składniki, które nie zawierają amoniaku. Mają przyjemny zapach, a przede wszystkim nie niszczą włosów.

Powiązane artykuły

MODA

URODA

POZOSTAŁE

REDAKCJA:

© 2013-2020 wchoice.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe