wchoice - kobiecy wybór

Jak dbać o włosy latem?

Jak dbać o włosy latem?

O włosy trzeba dbać zawsze i wszędzie, zwłaszcza latem, gdy włosy narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych, słone kąpiele w morzu czy chlorowanym basenie. To zdecydowanie nie służy włosom, a wręcz pogarsza ich stan, dlatego jeśli chcemy by były gładkie i lśniące, należy pamiętać o kilku zasadach ich letniej pielęgnacji.

#1 Nawilżaj. Gorące powietrze w połączeniu z silnym promieniowaniem słonecznym ekstremalnie wysusza włosy. Podstawą letniej pielęgnacji są silnie odżywcze maski z lipidami, np. ceramidami i olejki, które chronią włosy przed utratą wody. Taki olejek najlepiej jest nałożyć na włosy wieczorem i zmyć dopiero rano. To najlepszy sposób na ich ekspresowe nawilżenie.

#2 Zadbaj o gładkość. Denerwują Cię puszące się kosmyki? Przed wyjściem na plażę wmasuj we włosy maskę lub odżywkę do spłukiwania. Nie tylko nawilżysz włosy, ale też ujarzmisz na cały dzień.

#3 Użyj ochrony przeciwsłonecznej do włosów. SPF dla włosów działa trochę inaczej niż SPF dla skóry pod względem składników, ale idea jest ta sama. Hair In The Sun marki Sachajuan wykorzystuje kopolimer oleju kokosowego i cynamonu, który działa jako filtr UV, pochłania promienie i chroni włosy przed utratą koloru i wilgoci.

#4 Nie rezygnuj z suszarki. Suszenie włosów na słońcu sprawia, że łuski włosów nie domykają się, przez co woda szybko "ucieka" z włosów. To zwiększa ryzyko zniszczeń i ich łamania się prawie o połowę. Dobrze jest więc znaleźć chwilę na wysuszenie włosów suszarką, używając na przemian raz ciepłego raz chłodnego powietrza, co pozwoli domknąć łuski włosów i zachować ich blask.

#5 Spłukuj włosy przed i po kąpieli w basenie. Zastanów się czym jest chlor - to potężny środek czyszczący, którego zadaniem jest zabicie zarazków w wodzie. Jakie znaczenie ma dla włosów? Po zetknięciu z włosami, zwłaszcza jeśli wchodzisz do basenu po wielogodzinnej ekspozycji na słońcu, aktywuje środki usuwania substancji chemicznych, które szkodzą włosom. Dlatego ważne jest, aby spłukać włosy natychmiast po wyjściu z basenu, a dla jeszcze lepszej ochrony, dobrze jest też opłukać włosy tuż przed wejściem do basenu. Namoczone włosy pochłonią mniej chloru.

Powiązane artykuły

MODA

URODA

POZOSTAŁE

REDAKCJA:

© 2013-2021 wchoice.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe