wchoice - kobiecy wybór

Bad Hair Day - jak walczyć z niesfornymi włosami?

Bad Hair Day - jak walczyć z niesfornymi włosami?

Twoje włosy nie chcą się układać, a Ty tracisz chęć na wyjście z domu? Nie martw się, na tak zwany syndrom "Dnia Złej Fryzury" (Bad Hair Day) cierpi dużo więcej kobiet. Co zrobić by włosy nabrały kształtu? Cóż, diabeł tkwi w codziennej pielęgnacji. To od niej zależy jak i czy w ogóle włosy będą się układać tak jak chcemy.

Problem niesfornych włosów stał się dla wielu kobiet poważnym, niekończącym się problemem. Nie dziwi ten fakt, gdyż jak twierdzi większość z nas, zła fryzura pogarsza samopoczucie, odejmuje pewności siebie i zaniża samoocenę. Co zrobić więc, by cieszyć się zadbanymi, pięknie wyglądającymi włosami nie tylko po wyjściu od fryzjera? Należy zacząć od skóry głowy, bo to właśnie tam zaczyna się nasz problem. Oto 5 rad by w końcu między tobą a włosami zaczęło się układać:

  1. Zacznij regularnie złuszczać skórę głowy. Wybierz odpowiedni peeling i rozpocznij oczyszczanie z resztek szamponu, kosmetyków do stylizacji oraz nadmiaru sebum.
  2. Stosuj właściwą pielęgnację. Rodzaj włosów często różni się od skóry głowy, dlatego ważne by wybierać szampon do skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosow.
  3. Zafunduj włosom odpowiednią pielęgnację. Dostarczaj im sumplementów z witaminą H i B7, które regenerują włosy i wspomagają ich wzrost.
  4. Susz z umiarem. Zbyt długie suszenie włosów, osłabia je i odwadnia, sprawia, że są matowe i tracą blask. Jeśli używasz suszarki włącz ją, gdy włosy będą lekko wilgotne, dzięki temu zachowają połysk. Zmieniaj źródło powietrza, z ciepłego na chłodne - to zamknie łuski włosów, dzięki czemu będą bardziej gładkie. Nie pocieraj włosów ręcznikiem, oszuszaj je delikatnie - w przeciwnym razie zmierzwisz łuski.
  5. Podcinaj włosy raz na trzy miesiące. Wystarczy trzy, cztery centymetry, aby usunąć zniszczone, niesforne końcowki, a przede wszystkim by zapobiec rozprzestrzenianiu się rozdwajającym końcówkom ku górze.

Powiązane artykuły

MODA

URODA

POZOSTAŁE

REDAKCJA:

© 2013-2021 wchoice.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe