wchoice - kobiecy wybór

Peeling: wiosenna odnowa skóry

Peeling: wiosenna odnowa skóry

Zimowa pora powoli odchodzi w zapomnienie. Przyszedł czas na zastrzyk wiosennej energii! Wraz z końcem zimy warto pomyśleć nie tylko o odświeżeniu garderoby, ale przede wszystkim o oczyszczeniu skóry. Doskonałym rozwiązaniem na szarą i wysuszoną po zimie skórę jest peeling, który potrafi zdziałać wiele dobrego dla naszej urody.

Wiosna to idealna pora na zabiegi złuszczające, a jeśli złuszczanie to za pomocą peelingu, bo peeling to nic innego jak złuszczanie naskórka, inaczej eksfoliacja. W jakim celu się go stosuje? Głównie po to, by poprawić ogólny wygląd naszej cery, dotlenić ją i odżywić poprzez rozpuszczenie i częściowe usunięcie warstwy rogowej naskórka, która niepotrzebnie zalega na powierzchni naszej skóry. Po peelingu cera lepiej oddycha, poprawia się jej elastyczność i jędrność, niweluje widoczność drobnych zmarszczek, a także usuwa przebarwienia. Peeling posiada właściwości przyspieszające proces odnowy komórek, dzięki czemu nasza cera jaśnieje i wygląda na zdrowszą.

Oczywiście opisane korzyści płynące ze stosowania zabiegów złuszczających przyniosą efekty, gdy odpowiednio dobierzemy peeling do potrzeb naszej skóry tak, aby nie wyrządzić jej krzywdy.

Jaki wybrać? Istnieją różne rodzaje peelingów. W zależności od porządanego stopnia złuszczenia naskórka dzielimy je na: powierzchowne, średnio głębokie i głębokie, a ze względu na rodzaj najogólniej możemy wyróżnić: mechaniczne polegające na mechanicznym ścieraniu naskórka, fizyczne przy użyciu lasera lub związków fizycznych, chemiczne z użyciem substancji chemicznych i enzymatyczne polegające na rozpuszczaniu martwych komórek naskórka za pomocą enzymów roślinnych.

Do peelingów mechanicznych zaliczamy głównie mikrodermabrazję (diamentową, korundową) i dermabrazję peelingi fizyczne to zabiegi wykonywane laserem, zabiegi z zastosowaniem ciekłego azotu, podtlenku azotu, dwutlenku węgla, zabiegi ultradźwiękami (peeling kawitacyjny). Peelingi chemiczne (chemiczna eksfoliacja, dermopeeling) czyli nałożenie związku chemicznego na wybrany obszar skóry jest zabiegiem kosmetycznym lub medycznym w zależności od zastosowanej substancji chemicznej i jej stężenia. Związki o właściwościach złuszczających to między innymi: kwasy owocowe (AHA), kwas trójchlorooctowy (TCA), kwas migdałowy, pirogronowy, salicylowy, bądź mieszanki kwasów. Wszystkie te rodzaje peelingów są zabiegami wykonywanymi wyłącznie w gabinetach medycznych i kosmetycznych. Jednak gdy ogranicza nas czas lub środki, aby pozwolić sobie na zabieg, istnieją też peelingi, które możemy same wykonać w swoich domach.

Są to peelingi mechaniczne i enzymatyczne, do wykonania których potrzebujemy jedynie wolnego wieczoru i odpowiedniego kosmetyku do tego przeznaczonego. Jaki preparat wybrać? Ważne, aby przy zakupie kosmetyku peelingującego dopasować go typu i potrzeb cery. Młoda cera, problemowa, tłusta lub mieszana z zaskórnikami dobrze zniesie ścieranie peelingiem ziarnistym. Stosowanie go dwa, trzy razy w tygodniu zwęzi pory i zmniejszy wydzielanie łoju.

Cera sucha, wrażliwa i skłonna do podrażnień wymaga delikatniejszego peelingu i tu odpowiedni będzie piling enzymatyczny, który nie podrażni skóry. Jednak przy skłonności do alergii należy uważać, gdyż enzymy zawarte w peelingach mogą uczulać. Takiego peelingu wystarczy użyć raz, dwa razy na miesiąc. Przed zabiegiem dobrze jest zrobić kompres z ciepłego ręcznika-enzymy lepiej działają w temperatyrze ok 38 stopni.

galeria
Powiązane artykuły

MODA

URODA

POZOSTAŁE

REDAKCJA:

© 2013-2020 wchoice.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe