wchoice - kobiecy wybór

Idealna suknia ślubna: jak dobrać fason do swojej figury

Idealna suknia ślubna: jak dobrać fason do swojej figury

Przed Tobą wielki dzień, wszystko musi wyglądać cudnie, nie ma mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach, w końcu taki dzień zdarza się tylko raz w życiu. Ślub i cała jego oprawa wymaga nie lada organizacji. Wybór miejsca, menu, muzyki wydaje się być prostą sprawą w porównaniu do wyboru sukni ślubnej. Tysiące obejrzanych kolekcji w internecie, setki magazynów, dziesiątki odwiedzonych salonów i nic. Nadal nie wiesz, którą wybrać? A może ta, którą miała na sobie modelka, na Tobie już nie wygląda tak samo? Cóż, wybór idealnej sukni nie jest wcale taką prostą sprawą jakby sie mogło wydawać. Szkopuł tkwi w sylwetce - sprawdź jaki typ figury posiadasz i dobierz do siebie odpowiedni fason sukni!

Dobranie sukni ślubnej do figury nie jest rzeczą prostą. Najważniejsze jest, aby fason podkreślał atuty figury, a ukrywał jej mankamenty. Aby dokonać właściwego wyboru, należy przede wszystkim określić jakim typem figury jesteśmy. Poniżej przedstawiamy pięć podstawowych rodzajów sylwetek: gruszka, jabłko, rożek, klepsydra oraz kolumna. Znajdź swój typ!

Typ figury: gruszka

Ten typ ma zgrabną górę, nie za duże piersi, płaski brzuch, ale za to dość masywne biodra i nogi. Najlepszym wyborem dla gruszki będzie zatem suknia w kształcie litery A. Najważniejsze przy tym typie figury jest zasłonięcie zbyt szerokich bioder, a wyeksponowanie zgrabnych ramion, dekoldu, pleców oraz wąskiej talii. Można sobie tu pozwolić na dekolt w szpic bądź łódkę. Jeśli chodzi o dół, doskonale sprawdzą się tu drobne kontrafałdy, zakładki czy marszczenia tuszujące biodra.

Suknia ślubna z kolekcji Viola Piekut wiosna 2017

Typ figury: jabłko

To chyba najtrudniejszy rodzaj figury, jeśli chodzi o dobór sukni ślubnej. Ten typ sylwetki ma rozbudowaną klatkę piersiową oraz brzuch. U "jabłka" talia zanika, dlatego dobrze jest optycznie ją wydobyć. Sprawdzą się tu modele sukni z pionowymi cięciami, a przy tym luźnie okrywające sylwetkę. Idealnym rozwiązaniem będzie także suknia w stylu Empire, podkreślająca biust i tuszująca zbytnie krągłości.

Suknia ślubna z kolekcji Jenny Packhan 2016

Typ figury: rożek

Sylwetka rozbudowana od pasa w górę to typ rożka. Ramiona są tu szersze niż biodra, a talia nie jest wyraźnie zaznaczona. Najlepsza suknia dla tego typu figury to "princeska", z obszernym dołem i delikatniejszą górą, która wyrówna dysproporcje sylwetki. Wskazany jest tu dekolt w literę V, który optycznie zwęży ramiona i biust, natomiast nie wskazany jest dekolt w łódkę.

Suknia ślubna z kolekcji Pronovias jesień-zima 2017/18

Typ figury: klepsydra

Właścicielka figury klepsydry ma sylwetkę proporcjonalną, zrównoważoną. Ramiona są tej samej szerokości co biodra, biodra i pośladki są krągłe, a talia jest wyraźnie zarysowana. Taki typ figury to klasyka kobiecej sylwetki, dlatego jego właścicielka może pozwolić sobie na praktycznie każdy krój sukni. Aby podkreślić wszystkie swoje atuty, warto wybrać suknię "syrenkę".

Suknia ślubna z kolekcji Berta Bridal jesień-zima 2017/18

Typ figury: kolumna

Ten typ ma drobną, filigranową sylwetkę, często o niewielkim biuście, w której linia ramion, talii oraz bioder zlewają się ze sobą. Należy zatem wybrać taki model sukni, który optycznie doda nieco więcej krągłości. Pomyśl więc nad plisami, marszczeniami oraz paskiem, który wydobędzie talię. W górnych partiach natomiast zadbaj o zdobienia, które optycznie powiększą biust.

Suknia ślubna z kolekcji Carolina Herrera jesień-zima 2017/18

Tagi: moda ślub
Powiązane artykuły

MODA

URODA

POZOSTAŁE

REDAKCJA:

© 2013-2021 wchoice.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe