wchoice - kobiecy wybór

Przygotuj stopy na lato!

Przygotuj stopy na lato!

Przez cały rok ciężko pracują, znoszą wielogodzinne chodzenie w sztywnych butach czy też obcasach, co naraża je na otarcia i odciski. Po całym dniu pracy w takich warunkach są obolałe i zmęczone, dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji, która sprawi, że będą nie tylko wypoczęte, ale także ładne i gładkie.

Dzięki nim chodzimy, skaczemy, biegamy i tańczymy - niestety, przez wykonywanie tych czynności, narażamy nasze stopy na różnego rodzaju podrażnienia, m.in.: przesuszenie, rogowacenie naskórka, pękanie pięt, otarcia, odciski czy nawet grzybicę. Dlatego winne im jesteśmy szczególnej troski i kompleksowej pielęgnacji, ze szczególną dbałością o ich higienę. Najlepszym wyjściem byłoby chodzenie boso i zafundowanie naszym stopom pełnej swobody, bezpośredni kontakt z naturą, trawą, piaskiem czy kamieniami mógłby stać się dla nich istnym wybawieniem. Jednak wszystkie wiemy, że to niemożliwe, dlatego podpowiemy jak właściwie zadbać o stopy by były w pełni sprawne i wypoczęte, byśmy mogły cieszyć się zdrowiem i poprawić jakość życia.

O czym musimy pamiętać?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że niektóre, często zwykłe czynności, które wykonujemy na co dzień, mają ogromny wpływ na zdrowie i wygląd naszych stóp. Zminimalizowanie ich lub całkowite zaprzestanie, z pewnością zmniejszyłoby ryzyko powstawania różnorakich schorzeń i chorób, takich jak haluksy czy grzybica.

Po pierwsze: dokładnie myj i wycieraj przestrzenie między palcami (to przeciwdziała powstawaniu grzybicy).

Po drugie: nawilżaj i natłuszczaj skórę stóp używając do tego stosownych kosmetyków (chroni to przed wysuszeniem naskórka, które prowadzi do pękania pięty).

Po trzecie: unikaj chodzenia w niewygodnych i wysokich butach (minimalizuje to ryzyko powstania deformacji stóp, np. haluksów, którym może towarzyszyć ból mięśni i ścięgien).

Ładny wygląd stóp przywrócą zabiegi złuszczające i nawilżające, które można wykonać zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Jednym z takich zabiegów jest pedicure. Zanim jednak wykonamy pedicure w domu, powinno się najpierw zanurzyć stopy w pachnącej kąpieli z dodatkiem soli, płynu do stóp lub specjalnych pastylek, które rozpuszczając się w wodzie, przyjemnie musują i zmiękczają naskórek. Pedicure jest zabiegiem, który powinno się powtarzać, raz do dwóch razy w miesiącu, dla lepszych efektów. Oprócz zabiegów, dobrze byłoby wzbogacić pielęgnację o odpowiednie kosmetyki do stóp, między innymi kremy (do wyboru są zmiękczające, odżywcze, zapobiegające rogowaceniu, dezodorujące, chłodzące), które należy stosować nawet 2 razy dziennie wykonując przy tym masaż.

Jeśli jednak którykolwiek z niechcianych problemów się u nas pojawi, warto udać się do specjalisty od pedicure leczniczego, czyli podologa, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Konsultacja i leczenie zapewniają pozbycie się modzeli, odcisków, pękających pięt, wrastających paznokci, grzybicy skóry czy stopy cukrzycowej.

Powiązane artykuły

MODA

URODA

POZOSTAŁE

REDAKCJA:

© 2013-2020 wchoice.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe